Gulfood 2022 ko'rgazmasi
O‘zbekistonlik "Ecofruit" brendi hozirda Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida o‘tkazilayotgan "Gulfood" qishloq xo‘jaligi mahsulotlari xalqaro ko‘rgazmasida ishtirok etmoqda.
Gulfood – oziq-ovqat va ichimliklar sanoatining dunyodagi eng yirik va nufuzli yillik ko‘rgazmasidir. Tadbirda 120 dan ortiq mamlakatdan 5000 ga yaqin kompaniya va 185 davlatdan 97000 dan ortiq mehmon ishtirok etishi kutilmoqda.
Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari eksporti bilan shug‘ullanuvchi Ecofruit brendi ko‘rgazmadagi "Made in Uzbekistan" pavilonida vatanimiz quyoshida pishgan meva va sabzavotlarini dunyoga namoyish etmoqda.
Kompaniya asoschilari o‘z faoliyatini 2009-yilda boshlagan. Kompaniya 100 dan ortiq qishloq xo‘jaligi mahsulotlari va quritilgan mevalarni mijozlarning talabiga ko‘ra qadoqlab, istalgan manzilga yetkazib beradi.
Kompaniya, shuningdek, 2015-yildan boshlab o‘z plantatsiyalarida uzum, o‘rik va bodom yetishtira boshlagan.
Ecofruit savdo tuzilmasini takomillashtirish va o‘zaro manfaatli hamkorlik asosida doimiy mijozlar bilan uzoq muddatli munosabatlar o‘rnatish orqali sotuv bozorini kengaytirishni maqsad qilgan.
Kompaniya doimiy ravishda yangi mahsulotlarni yaratishga harakat qiladi va yangi bozorlarni izlaydi. E’tiborli jihati shundaki, kompaniya mijozlarining ko‘pchiligi shartnomalar imzolangan paytdan boshlab hamkorlikni davom ettirmoqda.
Ko‘rgazmada Ecofruit brendi Birlashgan Arab Amirliklarining yirik kompaniyalaridan biri bo‘lgan FSL bilan shartnoma tuzdi. Shartnomaga ko‘ra, "Ecofruit" katta hajmdagi qishloq xo‘jaligi mahsulotlari va quritilgan mevalarni yetkazib beradi.

Выставка Gulfood 2022
Узбекский бренд Ecofruit в настоящее время принимает участие в Международной выставке сельскохозяйственной продукции Gulfood в Дубае, Объединенные Арабские Эмираты.
Gulfood — крупнейшая и наиболее престижная ежегодная выставка пищевой и напитковой промышленности в мире. Ожидается, что на мероприятии будет представлено около 5 000 компаний из более чем 120 стран и более 97 000 гостей из 185 государств.
Бренд Ecofruit, занимающийся экспортом сельскохозяйственной продукции, представляет солнечные фрукты и овощи нашей страны миру в павильоне Made in Uzbekistan на выставке.
Основатели компании начали свою деятельность в 2009 году. Компания упаковывает более 100 сельскохозяйственных продуктов и сухофруктов по запросу клиентов и доставляет их в любую точку назначения.
Компания также начала выращивать виноград, абрикосы и миндаль на собственных плантациях с 2015 года.
Ecofruit ставит перед собой цель расширить рынок сбыта, улучшив структуру торговли и установив долгосрочные отношения с постоянными клиентами на основе взаимовыгодного сотрудничества.
Компания постоянно исследует новые продукты и ищет новые рынки. Примечательно, что большая часть клиентов компании продолжает сотрудничество с момента подписания соглашений.
На выставке бренд Ecofruit заключил соглашение с FSL, одной из крупнейших компаний Объединенных Арабских Эмиратов. Согласно соглашению, будет осуществляться поставка больших объемов сельскохозяйственной продукции и сухофруктов Ecofruit.